Doporučený software pro úpravu a správu fotografií.

FastStone Image Viewer 3.5  - Freeware
FastStone Image Viewer umí všechny běžné operace, které se provádí s obrázky: změna velikosti, přejmenování, ořezávání, nastavení barev, vkládání vodoznaků, stínové efekty, rámování obrázků atd. Jak si poradí například s odstraněním efektu červených očí z fotografií se můžete podívat v našem tutorialu.

Okno programu je rozděleno na 4 části: první je tlačítková, druhá zobrazuje stromovou strukturu, třetím oknem je náhled vybraného obrázku a ve čtvrtém jsou zmenšeniny obrázků v adresáři.

Program nabízí také dávkovou konverzi a změnu velikosti, zoom nebo tvorbu slide show s více než 60 přechodovými efekty. Program podporuje většinu známých formátů: BMP, JPEG, JPEG 2000, GIF, PNG, PCX, PSD (formát Photoshopu), TIFF, WMF, ICO a další.

Program je pro domácí použití zcela zdarma.
Jeho podrobnější recenzi si můžete přečíst na eMagu.

Stažení programu na : http://www.faststone.org/


PhotoFiltre Studio - Freeware
PhotoFiltre je kompletní editovací program pro fotografie. Jeho hlavní výhodou je cenová dostupnost a obrovská Spousta funkcí a možností, které budete jen těžko hledat u některých jiných programů.

V programu můžete vytvářet náhledy na fotky pomocí filtrů, vkládat texty, rozmazávat, ostřit, importovat, slepovat fotky dohromady atd.
Podporuje většinu obrazových formátů (.bmp, .bmp/rle, .gif, .jpeg, .png, .targa, .tiff, ico,). Nespornou výhodu je i český návod a fakt, že je k dispozici zdarma pro soukromé použití a výukové účely, pro komerční využití je nutná placená registrace po internetu

Podrobnější recenzi si můžete přečíst v eMagu.
Od verze 8.1.0 již program není freeware.

stažení programu na : http://www.photofiltre-studio.com/


Acdsee 8.0 - Shareware
Velmi rychlý a kvalitní prohlížeč a správce obrázků

ACDSee je asi opravdu jedničkou ve své oblasti a našlo by se asi velmi málo produktů, které by mu mohly konkurovat. Podporuje plug-iny, práci s digitálními fotoaparáty, on-line sdílení vlastních obrázků, ...


stažení programu na : http://www.acdsee.com/
 


ADOBE PHOTOSHOP - Shareware

Světový standard pro editaci bitmapový obrázků v nejvyšší kvalitě. Oceníte jej nejen při úpravě fotografií, ale také při tvorbě zcela nových obrázků. Adobe Photoshop je také ideální pro tvorbu webové grafiky, dokáže rozřezat obrázek a exportovat do HTML, ...Součástí balíku je také Adobe ImageReady, který je určen převážně pro optimalizaci pro web. Při tvorbě animovaných GIFů plně podporuje vrstvy, které jsou kompatibilní s Adobe Photoshopem.

Pokud tedy potřebujete profesionální nástroj, Adobe Photoshop můžeme jen doporučit.